Strona główna » Praca na wysokości » Amortyzatory bezpieczeństwa
Kategorie

Amortyzatory bezpieczeństwa

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
ABM AMORTYZATOR BEZPIECZEŃSTWA Z ZATRZAŚNIKIEM (1 SZTUKA )
dodaj do porównania
dodaj do schowka
ABW 170/2LE111 AMORTYZATOR Z PODWÓJNĄ LINKĄ BEZPIECZEŃSTWA
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Amortyzatory bezpieczeństwa - ochrona zdrowia i życia

Wykonywanie prac na dużych wysokościach od zawsze wiąże się za dużym niebezpieczeństwem zarówno dla życia, jak i zdrowia pracownika. Podczas wykonywania zadań na dużej wysokości, może dojść do upadku, który najprawdopodobniej będzie wiązał się z poważnym uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią. Dlatego tak istotne jest, aby stosować zabezpieczenia, które pozwolą uniknąć takich wypadków i sprawią, że praca ta będzie mniej niebezpieczna. W skład tych zabezpieczeń i elementów ochrony wchodzą nie tylko zagadnienia z ochrony zbiorowej, ale również indywidualne wyposażenie pracownika, takie jak amortyzator bezpieczeństwa. Dodatkowo są to również odpowiednie reguły BHP oraz profesjonalny i certyfikowany sprzęt, tak niezbędny podczas prac wysokościowych. Istotne jest również dobre przeszkolenie pracownika z zagadnień wysokościowych oraz sprawdzenie jego możliwości fizyczne, jeśli chodzi o profil wykonywanych zadań. Wszystkie te elementy muszą zostać zapewnione przez pracodawcę, by zagwarantować bezpieczeństwo pracy pracowników oraz pozwolić im wykonywać swój zawód bez narażania na poważne konsekwencje zdrowotne.
 

Amortyzator bezpieczeństwa - niezbędny w pracy na wysokości

Najważniejszym elementem w tym wyposażeniu jest odpowiednie zabezpieczenie wysokościowe, które uniemożliwi upadek pracującego na wysokości. Chodzi tutaj o linkę bezpieczeństwa, uprzęże oraz amortyzatory. Linki montuje się do stabilnych konstrukcji, by zapobiec spadnięciu pracownika, poprzez zatrzymanie jego spadania. Nie mniej jednak swobodny lot w dół powoduje powstawanie bardzo groźnych sił oddziałujących na ciało, a w przypadku naprężenia liny może dojść nawet do złamań. W tym celu stosuje się amortyzatory, które są montowane do liny, a następnie to amortyzator montuje się do elementu konstrukcji. Jego zadaniem jest sprawić, by upadające ciało nie generowało dużego naprężenia liny i nie przyjmowało całej energii upadku. Dzięki amortyzatorowi ruch jest dużo bardziej płynny, a większość energii pochłaniana samo urządzenie.
 

Amortyzator bezpieczeństwa chroni ludzkie życia

Chroni to pracownika przed uszczerbkiem na zdrowiu z powodu upadku i naprężeń z tym związanych. Bez najmniejszego problemu znajdziemy je w każdym sklepie BHP, więc nie warto zwlekać tylko kupić produkt, który uchroni życie ludzkie.

Kontakt
 • IGI KOMPLEKS KAMIL KOZIEŁ
 • IGI KOMPLEKS KAMIL KOZIEŁ
  ul. Boruty 20/13
  95-100 Zgierz
  woj. łódzkie
  NIP: 7142014659
 • E-mail:igikompleks@igikompleks.pl
 • Telefon888 745 360 Dział Handlowy
  609 959 288 Kamil Kozieł
 • Godziny działania sklepuZAPRASZAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO ORAZ MAILOWEGO igikompleks@igikompleks.pl

  PONIEDZIAŁEK 8:00 - PIĄTEK 16:00

  DOWOZIMY TOWAR DO FIRM ORAZ BEZPOŚREDNIO NA INWESYCJE. POSIADAMY BARDZO DUŻY ASORTYMENT. W RAZIE PYTAŃ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu